Home / Uncategorized / Emocionuese: Arza dhe Xhenk bëhen bashkë, por për një tjetër arsye!

Emocionuese: Arza dhe Xhenk bëhen bashkë, por për një tjetër arsye!

“Azra” dhe “Xhenk” bëhen bashkë në jetën reale për një kauzë të veçantë që do t’iu emocionojë.

Emocionohen teksa vizitojnë fëmijet me autizëm.
Dje është shënuar “Dita Botërore e Ndërgjegjësimit rreth Autizmi”.
Shumë fytyra të njohura janë dalë në mbështetje të personave me autizëm. Aktorët e njohur turq Alp Navriuz dhe Alina Boz kanë vizituar një qendër ku trajtohen fëmijet me autizëm, duke ndarë me ta momente të këndshme, shkruan rtv21.
Aktorët luajnë rolin e Xhenkut dhe Azrës në serialin “Mos ma lësho dorën”, i cili po transmetohet edhe në RTV21 dhe flet edhe për një djalë të vogël i cili është i prekur nga autizmi.

E cilët artistë do të ishin më të përshtatshëm për të thirrur ndërgjegjësimin për autizëm se sa këta dy, të cilët në rolet e tyre përkujdesën për një fëmijë autik, Mertin (vëllai i Azrës).
“Shpresoj të jemi të vetëdijshëm çdo ditë”, është porosia e Alina Boz. Seriali “Mos ma lësho dorën”, transmetohet nga e hëna deri të premtën në ora 20:00.

About noman munshi

Check Also

Në gjendje aspak të mirë, shikoni si ka përfunduar ‘Feridja’ nga seriali ‘Mos ma lësho dorën’ (Foto)

Seray Gozler është aktorja shumë e njohur turke. Ndonëse luajti në shumë filma e seriale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *